Prezes Aflofarmu Menedżerem Roku Regionu Łódzkiego
Kopiuj tekst

Prezes Aflofarmu Menedżerem Roku Regionu Łódzkiego

Jacek Furman został laureatem dziewiątej edycji konkursu Menedżer Roku Regionu Łódzkiego, organizowanego przez Polska Press i Łódzką Lożę Business Center Club. Prezes zarządu firmy Aflofarm Farmacja Polska otrzymał nagrodę w kategorii „duża firma”. Gala wręczenia nagród odbyła się w czwartek, 23 lutego w sali koncertowej Filharmonii Łódzkiej.

Jacek Furman odebrał statuetkę Menedżera Roku Regionu Łódzkiego z rąk Pana Marcina Polaka, prezesa łódzkiego oddziału wydawnictwa Polska Press:

Dzisiejsza nagroda jest zasługą całego dużego zespołu, z którym mam przyjemność na co dzień pracować. Współpraca z tak zróżnicowaną grupą ludzi, składającą się z lekarzy, farmaceutów, biologów czy marketerów jest dla mnie niesamowitą, codzienną przygodą. Na końcu tej wspólnej pracy powstają produkty, które w sposób realny wpływają na zdrowie ludzi i poprawiają ich komfort życia

Jacek Furman, prezes zarządu Aflofarm Farmacja Polska

Firma Aflofarm Farmacja Polska jest jednym z największych pracodawców w województwie łódzkim. Łącznie zatrudnia ponad 800 osób w trzech fabrykach – w Pabianicach, Rzgowie i Ksawerowie. Warto podkreślić także wysoką dynamikę wzrostu zatrudnienia - w ciągu ostatnich siedmiu lat liczebność zespołu podwoiła się.
2016 rok był z pewnością jednym z najbardziej intensywnych dla Aflofarmu. Firma wprowadziła na rynek kilka nowych produktów. Wśród najważniejszych można wymienić chociażby Stepcil, czyli lek na receptę stosowany w leczeniu chromania przestankowego, czyli objawu chorobowego, związanego z niedokrwieniem. Wprowadziła także leki bez recepty, takie jak Dafurag Max – pierwszy w Europie lek z furazydyną w dawce 100 mg w tabletce oraz Inventum – czyli jeden z pierwszych w Polsce leków z sildenafilem bez recepty. 2016 rok był także rekordowym rokiem dla firmy pod kątem przychodów.
Aflofarm Farmacja Polska od kilku lat nieprzerwanie jest liderem w sprzedaży w segmencie leków bez recepty (OTC), z ponad 7% udziałem w rynku. To właśnie leki odpowiadają za największą część przychodów firmy i są najważniejszą kategorią produktową od początku jej funkcjonowania. Co ciekawe, w ciągu kilku lat Aflofarm zbudował bardzo silną pozycję także w branży kosmetycznej. Według danych IMS Health, obecnie zajmuje drugie miejsce w Polsce pod względem sprzedaży dermokosmetyków w aptekach.
Konkurs Menedżer Roku Województwa Łódzkiego ma na celu wyłonienie najlepszych menedżerów w województwie łódzkim. Do konkursu zgłaszani są menedżerowie, którzy wykazali się w minionym roku największą skutecznością w zarządzaniu firmą, co przełożyło się na jej szybki wzrost i ponadprzeciętnie dobre wyniki firmy. Nie są to jednak jedyne kryteria. Kandydaci do tytułu są oceniani także przez swój zespół oraz przez lokalne środowisko biznesowe, powinni działać etycznie, przestrzegając zasad prawnych i reguł zdrowej konkurencji. Pod uwagę brana jest także ich wrażliwość na potrzeby społeczne, działalność charytatywna, wspieranie lokalnych inicjatyw oraz szerokie stosowanie w praktyce zasad odpowiedzialnego biznesu.

Aflofarm to dynamicznie rozwijająca się firma, działająca w sektorze ochrony zdrowia już od ponad dwudziestu lat. Każdego roku zdobywa coraz wyższe pozycje w rankingach firm farmaceutycznych. Obecnie Aflofarm to wiodąca firma w segmencie leków bez recepty, z kluczowymi markami, takimi jak: Desmoxan, Opokan, Diohespan, Neosine, Pulneo, Herbapect, Lipomal. Aflofarm to niekwestionowany lider w zakresie nowoczesnych technologii farmaceutycznych. W trosce o Pacjentów firma wdraża najbardziej innowacyjne i złożone produkty na rynku. Bazując na badaniach, a przede wszystkim na bezpośrednim kontakcie z człowiekiem tworzy rozpoznawalne marki produktów, które poprawiają zdrowie i jakość życia Polaków. Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie internetowej http://www.aflofarm.com.pl/ oraz na oficjalnym profilu firmy na portalu LinkedIn: www.linkedin.com/company/aflofarm-farmacja-polska-sp-z-o-o

Powiązane artykuły
Aflofarm połączył siły z Trec Nutrition

Przedstawiciele obu spółek podpisali umowę o finalizacji transakcji, w ramach której Aflofarm nabył 100% udziałów Trec Nutrition. Tym samym jedna z największych polskich firm farmaceutycznych przejmie kontrolę nad spółką produkującą specjalistyczne preparaty dla sportowców. Wcześniej pozytywną decyzję w tej sprawie wydał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Joanna Jędrzejczyk w nowym spocie Formotivy. „Zaufałam marce stworzonej przez firmę farmaceutyczną”

Joanna Jędrzejczyk, na tydzień przed walką z Tecią Torres wystąpiła w spocie reklamowym marki Formotiva Pharma Nutrition. To linia profesjonalnych produktów dla sportowców i osób aktywnych fizycznie stworzona przez firmę farmaceutyczną Aflofarm Farmacja Polska.
Aflofarm przejmuje Trec Nutrition

Aflofarm Farmacja Polska – jedna z największych firm farmaceutycznych w Polsce podpisała umowę wstępną o zakupie całości udziałów spółki Trec Nutrition - zajmującej się produkcją specjalistycznych odżywek dla sportowców oraz żywności funkcjonalnej.
Aflofarm wprowadza cefalosporynę III generacji

Firma Aflofarm Farmacja Polska wprowadziła na rynek antybiotyk Cetix, zawierający substancję czynną cefiksym. Produkt  jest dostępny na rynku w dwóch formach podania: tabletki powlekane w dawce 400 mg oraz granulat do sporządzania zawiesiny doustnej w dawce 100 mg/5 ml , 60 ml i 100 ml. Lek jest wydawany z przepisu lekarza.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.