W blisko 14 tys. polskich aptek pracuje w sumie 27 tys. farmaceutów. Polacy spotykają ich każdego dnia, dlatego warto żeby wiedzieli w czym jeszcze – poza sprzedażą leku – mogą im pomóc. Naszym zdaniem, obecność farmaceutów w systemie opieki zdrowotnej w Polsce jest niedoceniana, dlatego chcemy przybliżyć pacjentom rolę i codzienne obowiązki farmaceutów oraz pokazać, jak korzystać z ich fachowej wiedzy
- mówi Tomasz Furman, prezes zarządu Fundacji Aflofarm.
Nie możemy pozwolić na to, aby możliwości i wiedza farmaceutów były dalej marnowane. Poprzez kampanię chcemy pokazać, że farmaceuta to przede wszystkich specjalista z dziedzinie farmakoterapii, a zakres świadczonych przez niego usług to coś więcej, niż wydawanie leków. Farmaceuci to profesjonaliści udzielający dziennie nawet dwóch milionów porad. Są więc bardzo ważnym i nieodłącznym elementem systemu ochrony zdrowia, wspierającym pracę lekarza. Nadszedł czas, aby ich praca została dostrzeżona oraz doceniona
- mówi prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.
O kampanii „Po pierwsze farmaceuta”
Kampania będzie realizowana przy użyciu różnorodnych środków i kanałów komunikacji. W jej ramach planowana jest emisja spotu promującego zawód farmaceuty oraz dodatkowych spotów edukacyjnych, a także szereg innych działań promocyjnych, zarówno off- jak i online. Zachęcamy do śledzenia kampanii na Facebooku (facebook.com/popierwszefarmaceuta) oraz na stronie internetowej: www.popierwszefarmaceuta.pl.
O Fundacji Aflofarm
Oprócz głównego celu, Fundacja realizuje cele poboczne, które w dłuższej perspektywie przekładają się na jakość życia ludzi w otaczającym nas świecie. Takimi celami są m.in. walka z nikotynizmem, wsparcie placówek medycznych i wsparcie środowisk naukowych i grup zawodowych z obszaru farmacji i medycyny. Mamy nadzieję, że poprzez naszą działalność dołożymy kolejną cegiełkę do budowania ogólnego dobrobytu, a także kreowania zdrowych i właściwych postaw społecznych.
O Naczelnej Izbie Aptekarskiej
Wśród najważniejszych obowiązków Naczelnej Izby Aptekarskiej należy wymienić m.in.: reprezentowanie zawodu aptekarza i obronę jego interesów, troskę o zachowanie godności i niezależności zawodu, integrację środowiska zawodowego farmaceutów. Naczelna Izba Aptekarska została utworzona w 1991 r. na mocy ustawy o Izbach Aptekarskich. Organami NIA są m.in. Krajowy Zjazd Aptekarzy i Naczelna Rada Aptekarska, którą tworzą: Prezes NRA, prezesi okręgowych rad aptekarskich oraz członkowie wybrani przez Krajowy Zjazd Aptekarzy. Naczelna Rada Aptekarska wybiera spośród swoich członków Prezydium, które podejmuje decyzje i zajmuje stanowiska w sprawach załatwianych przez organy samorządu zawodowego.