Przedstawiciele Aflofarmu wyróżnieni przez Polski Czerwony Krzyż

Przedstawiciele Aflofarmu wyróżnieni przez Polski Czerwony Krzyż

Opublikowany

2 grudnia 2017 r. pan Andrzej Furman, założyciel firmy Aflofarm Farmacja Polska został uhonorowany najwyższym odznaczeniem Polskiego Czerwonego Krzyża. Odznaczenia zostały przyznane podczas corocznego spotkania pracowników firmy. Oprócz Andrzeja Furmana, specjalne odznaczenie otrzymał też Łukasz Pawlikowski – pracownik Działu Organizacyjno - Prawnego w zespole Aflofarmu.

Wyróżnienia zostały przyznane na wniosek lokalnych władz Polskiego Czerwonego Krzyża. Andrzej Furman, założyciel firmy Aflofarm Farmacja Polska otrzymał Odznakę Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża I stopnia. Jest to najwyższe (czterostopniowe IV, III II i I) odznaczenie PCK, które w 1927 roku powołał do życia Prezydent RP Ignacy Mościcki. Nagroda została przyznana za wieloletnie, bezinteresowne wspieranie działalności Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK.

Podczas wydarzenia, nagrodę otrzymał również Łukasz Pawlikowski, pracownik Działu Organizacyjno-Prawnego w zespole Aflofarmu. Na wniosek Rejonowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża przy Oddziale Rejonowym PCK w Pabianicach, został odznaczony, przez Kapitułę tego wyróżnienia – Kryształowym Sercem za honorowe oddawanie krwi i promowanie honorowego krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

To nie pierwsze wyróżnienie dla Łukasza Pawlikowskiego, który do tej pory oddał już ponad 40 litrów krwi. Za swoją działalność na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach już wcześniej był wyróżniony: Brązowym Krzyżem Zasługi, Odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, Odznaką Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża IV stopnia oraz Odznaką „Zasłużony dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi”.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Prezes Aflofarmu z nagrodą specjalną EY Przedsiębiorca Roku

temu

Jacek Furman, Prezes Zarządu Aflofarm Farmacja Polska otrzymał Nagrodę Specjalną konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Gala finałowa odbyła się w czwartek, 23 listopada w Warszawie.
Aflofarm organizuje antynikotynowe szkolenie dla farmaceutów

temu

Aflofarm Farmacja Polska, wspólnie z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi i Łódzką Okręgową Izbą Aptekarską realizuje szkolenie dla farmaceutów pt. „Opieka farmaceutyczna dla pacjentów uzależnionych od nikotyny”. Konferencja szkoleniowa odbędzie się 25 listopada w auli wykładowej Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Aflofarm wprowadza pierwszy na świecie lek z furaginą w zawiesinie

temu

Dafurag Junior to pierwszy na świecie lek z furazydyną (zwaną także furaginą) w formie zawiesiny doustnej. Produkt zawiera furaginę w dawce 10 mg/ml. Przeznaczony jest przede wszystkim dla pacjentów pediatrycznych. Wydawany jest z przepisu lekarza i może być stosowany u dzieci powyżej trzeciego miesiąca życia.
Akustone z rekomendacją Instytutu Narządów Zmysłów

temu

Akustone - wyrób medyczny przeznaczony do higieny uszu opracowany przez firmę Aflofarm Farmacja Polska otrzymał oficjalną rekomendację Instytutu Narządów Zmysłów w Kajetanach. Eksperci podkreślają przede wszystkim edukacyjną rolę kampanii reklamowej produktu.  „Spot promujący preparat Akustone stanowi dobre narzędzie zachęcające w pierwszej kolejności do stosowania się do zaleceń lekarskich, ucząc przy tym szacunku i podążania za lekarskimi wskazaniami”, czytamy w rekomendacji Instytutu.

Teresa Lipowska twarzą kampanii reklamowej marki Vicard

Teresa Lipowska - aktorka, znana przede wszystkim z roli Barbary Mostowiak w serialu „M jak Miłość” wystąpiła w reklamie suplementu diety Vicard, wspomagającego prawidłową pracę serca. Kampanię reklamową z udziałem aktorki od 1 stycznia można zobaczyć w największych stacjach telewizyjnych.