Fundacja Aflofarmu przekazała środki na zakup sprzętu dla Pabianickiego Centrum Medycznego

Fundacja Aflofarmu przekazała środki na zakup sprzętu dla Pabianickiego Centrum Medycznego

Opublikowany

Fundacja „My Kochamy Pabianice”, założona z inicjatywy firmy farmaceutycznej Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o. przekazała 135 tys. zł na zakup lasera holmowego dla Pabianickiego Centrum Medycznego. 14 września odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu.

Laser holmowy to skuteczne i bezpieczne narzędzie stosowane w leczeniu różnych zaburzeń układu moczowego. Sprzęt był już wcześniej testowany przez szpital i wykazał się bardzo dużą skutecznością – uzyskał najlepsze wyniki ze wszystkich dotychczasowych urządzeń do kruszenia kamieni w układzie moczowym.

Jestem przekonany, że zakup sprzętu był bardzo dobrą decyzją. Tym bardziej, że przekazane przez nas urządzenie przeszło już weryfikację szpitala. To daje nam pewność, że nasza pomoc trafi do miejsca, gdzie była bardzo potrzebna i przełoży się na realną korzyść dla pacjentów.

Andrzej Furman, założyciel firmy Aflofarm Farmacja Polska i prezes fundacji My Kochamy Pabianice.

Laser holmowy trafił po raz pierwszy do Pabianickiego Centrum Medycznego na początku sierpnia 2016 r. Od tego momentu przeprowadzono już ponad 100 zabiegów z wykorzystaniem urządzenia. 14 września nastąpiło oficjalne przekazanie sprzętu z udziałem zespołu Oddziału Urologicznego szpitala i Pana Andrzeja Furmana.

Laser holmowy znajduje szerokie zastosowanie w Urologii. Duża moc urządzenia, powiązana z bezpieczeństwem i precyzją działania pozwala na wykonywanie wielu nowoczesnych zabiegów operacyjnych, w tym litotrypsji. Jest to obecnie najskuteczniejsza metodą leczenia kamicy układu moczowego, która pozwala na kruszenie twardych złogów opornych na inne metody terapeutyczne. Oprócz leczenia kamicy laser używany jest także m.in. do rozcinania zwężeń cewki moczowej i moczowodu czy usuwania guzów górnych i dolnych dróg moczowych. Z pewnością to urządzenie będzie bardzo pomocne dla szerokiej grupy naszych pacjentów.

dr Grzegorz Krzyżanowski, ordynator Oddziału Urologii Pabianickiego Centrum Medycznego.

Zaletą urządzenia jest nie tylko wysoka skuteczność, ale też komfort dla pacjenta. Do tej pory w Pabianickim Centrum Medycznym zabiegi usuwania kamieni z układu moczowego przeprowadzane były głównie metodą operacyjną. W takich przypadkach pacjent był zmuszony zostać na oddziale przez około dwa tygodnie. Zastosowanie lasera holmowego jest zdecydowanie mniej inwazyjne dla pacjentów, którzy mogą wyjść do domu już następnego dnia po zabiegu.
Fundacja "My Kochamy Pabianice" została założona z inicjatywy Grażyny i Andrzeja Furmanów, założycieli firmy Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o. w listopadzie 2011 r. Jej misją jest służba i pomoc w realizacji oczekiwań mieszkańców miasta. Fundacja realizuje projekty, których celem jest pielęgnowanie zieleni w miejscach publicznych, pomoc w organizacji imprez kulturalnych, ochrony zabytków i wspierania imprez sportowych. Od początku działalności, fundacja zrealizowała prawie 100 projektów, aktywnie przyczyniając się do rozwoju Pabianic.
Więcej informacji na temat fundacji można znaleźć pod adresem: http://www.mykochamypabianice.pl

Aflofarm to dynamicznie rozwijająca się polska firma, działającą w sektorze ochrony zdrowia już od ponad dwudziestu pięciu lat. Każdego roku zdobywa coraz wyższe pozycje w rankingach firm farmaceutycznych. Obecnie Aflofarm to pierwsza firma w segmencie leków bez recepty, z takimi wiodącymi markami jak: Desmoxan, Opokan, Pulneo. Aflofarm to niekwestionowany lider w zakresie nowoczesnych technologii farmaceutycznych. W trosce o Pacjentów firma wdraża najbardziej innowacyjne i złożone produkty na rynku. Bazując na badaniach, a przede wszystkim na bezpośrednim kontakcie z człowiekiem stara się natychmiast odpowiadać na potrzeby konsumentów. Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie internetowej http://www.aflofarm.com.pl/ oraz na oficjalnym profilu firmy na portalu LinkedIn: www.linkedin.com/company/aflofarm-farmacja-polska-sp-z-o-o

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Aflofarm członkiem Forum Odpowiedzialnego Biznesu

temu

Aflofarm od lat działa na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu poprzez dwie fundacje – lokalną „My Kochamy Pabianice” oraz ogólnopolską „Fundację Aflofarm”. Teraz, jedna z największych polskich firm farmaceutycznych została Partnerem Strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu – stowarzyszenia, którego celem jest upowszechnianie standardów CSR i rozwój tej koncepcji w Polsce.
Fundacja Aflofarm rusza z ogólnopolską kampanią społeczną „Nie spal się na starcie”

temu

Głównym celem kampanii jest promowanie postaw antynikotynowych wśród młodzieży w wieku 12-16 lat, a zwłaszcza walka z sięganiem po pierwszego papierosa. Organizatorem akcji jest Fundacja Aflofarm, a kampania swoim zasięgiem obejmie kluczowe media: prasę, telewizję, radio oraz media społecznościowe. Patronat nad akcją objął m.in. Minister Edukacji Narodowej.
Aflofarm zakłada fundację i mocniej angażuje się w działania CSR-owe

temu

Aflofarm Farmacja Polska powołała do życia Fundację Aflofarm, która będzie zajmować się promocją profilaktyki zdrowotnej i aktywnego stylu życia oraz popularyzacją wiedzy z zakresu farmacji i medycyny.
Aflofarm przekazał środki na modernizację Centrum Zdrowia Matki Polki

temu

Firma Aflofarm Farmacja Polska przekazała 18 tys. zł dla Fundacji na Rzecz Rozwoju Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Przekazane środki zostaną przeznaczone na dokończenie remontu Kliniki Pediatrii, Immunologii i Nefrologii szpitala.

Aflofarm organizuje antynikotynowe szkolenie dla farmaceutów

Aflofarm Farmacja Polska, wspólnie z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi i Łódzką Okręgową Izbą Aptekarską realizuje szkolenie dla farmaceutów pt. „Opieka farmaceutyczna dla pacjentów uzależnionych od nikotyny”. Konferencja szkoleniowa odbędzie się 25 listopada w auli wykładowej Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.