Fundacja Aflofarmu przekazała środki na zakup sprzętu dla Pabianickiego Centrum Medycznego
Kopiuj tekst

Fundacja Aflofarmu przekazała środki na zakup sprzętu dla Pabianickiego Centrum Medycznego

Fundacja „My Kochamy Pabianice”, założona z inicjatywy firmy farmaceutycznej Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o. przekazała 135 tys. zł na zakup lasera holmowego dla Pabianickiego Centrum Medycznego. 14 września odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu.

Laser holmowy to skuteczne i bezpieczne narzędzie stosowane w leczeniu różnych zaburzeń układu moczowego. Sprzęt był już wcześniej testowany przez szpital i wykazał się bardzo dużą skutecznością – uzyskał najlepsze wyniki ze wszystkich dotychczasowych urządzeń do kruszenia kamieni w układzie moczowym.

Jestem przekonany, że zakup sprzętu był bardzo dobrą decyzją. Tym bardziej, że przekazane przez nas urządzenie przeszło już weryfikację szpitala. To daje nam pewność, że nasza pomoc trafi do miejsca, gdzie była bardzo potrzebna i przełoży się na realną korzyść dla pacjentów.

Andrzej Furman, założyciel firmy Aflofarm Farmacja Polska i prezes fundacji My Kochamy Pabianice.

Laser holmowy trafił po raz pierwszy do Pabianickiego Centrum Medycznego na początku sierpnia 2016 r. Od tego momentu przeprowadzono już ponad 100 zabiegów z wykorzystaniem urządzenia. 14 września nastąpiło oficjalne przekazanie sprzętu z udziałem zespołu Oddziału Urologicznego szpitala i Pana Andrzeja Furmana.

Laser holmowy znajduje szerokie zastosowanie w Urologii. Duża moc urządzenia, powiązana z bezpieczeństwem i precyzją działania pozwala na wykonywanie wielu nowoczesnych zabiegów operacyjnych, w tym litotrypsji. Jest to obecnie najskuteczniejsza metodą leczenia kamicy układu moczowego, która pozwala na kruszenie twardych złogów opornych na inne metody terapeutyczne. Oprócz leczenia kamicy laser używany jest także m.in. do rozcinania zwężeń cewki moczowej i moczowodu czy usuwania guzów górnych i dolnych dróg moczowych. Z pewnością to urządzenie będzie bardzo pomocne dla szerokiej grupy naszych pacjentów.

dr Grzegorz Krzyżanowski, ordynator Oddziału Urologii Pabianickiego Centrum Medycznego.

Zaletą urządzenia jest nie tylko wysoka skuteczność, ale też komfort dla pacjenta. Do tej pory w Pabianickim Centrum Medycznym zabiegi usuwania kamieni z układu moczowego przeprowadzane były głównie metodą operacyjną. W takich przypadkach pacjent był zmuszony zostać na oddziale przez około dwa tygodnie. Zastosowanie lasera holmowego jest zdecydowanie mniej inwazyjne dla pacjentów, którzy mogą wyjść do domu już następnego dnia po zabiegu.
Fundacja "My Kochamy Pabianice" została założona z inicjatywy Grażyny i Andrzeja Furmanów, założycieli firmy Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o. w listopadzie 2011 r. Jej misją jest służba i pomoc w realizacji oczekiwań mieszkańców miasta. Fundacja realizuje projekty, których celem jest pielęgnowanie zieleni w miejscach publicznych, pomoc w organizacji imprez kulturalnych, ochrony zabytków i wspierania imprez sportowych. Od początku działalności, fundacja zrealizowała prawie 100 projektów, aktywnie przyczyniając się do rozwoju Pabianic.
Więcej informacji na temat fundacji można znaleźć pod adresem: http://www.mykochamypabianice.pl

Aflofarm to dynamicznie rozwijająca się polska firma, działającą w sektorze ochrony zdrowia już od ponad dwudziestu pięciu lat. Każdego roku zdobywa coraz wyższe pozycje w rankingach firm farmaceutycznych. Obecnie Aflofarm to pierwsza firma w segmencie leków bez recepty, z takimi wiodącymi markami jak: Desmoxan, Opokan, Pulneo. Aflofarm to niekwestionowany lider w zakresie nowoczesnych technologii farmaceutycznych. W trosce o Pacjentów firma wdraża najbardziej innowacyjne i złożone produkty na rynku. Bazując na badaniach, a przede wszystkim na bezpośrednim kontakcie z człowiekiem stara się natychmiast odpowiadać na potrzeby konsumentów. Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie internetowej http://www.aflofarm.com.pl/ oraz na oficjalnym profilu firmy na portalu LinkedIn: www.linkedin.com/company/aflofarm-farmacja-polska-sp-z-o-o

Powiązane artykuły
Aflofarm z nagrodą dla firmy odpowiedzialnej społecznie

Firma Aflofarm Farmacja Polska została wyróżniona nagrodą specjalną dla firmy odpowiedzialnej społecznie przez miesięcznik "Forbes". Doceniono działania Aflofarmu w zakresie ogólnopolskiej promocji zdrowego trybu życia oraz lokalnych działań o charakterze dobroczynnym, k
Fundacja Aflofarm przekazała 50 tys. złotych na leczenie 14-miesięcznego Antosia z Pabianic

Fundacja Aflofarm wsparła zbiórkę pieniędzy prowadzoną na portalu siepomaga.pl, dzięki której 14-miesięczny Antoś z Pabianic będzie mógł odbyć specjalistyczne leczenie. Chłopiec cierpi na siatkówczaka, nowotwór złośliwy oka. Zbiórka wciąż trwa. Jej cel to ponad 700 tys. złotych.
Fundacja Aflofarmu przekazała szpitalowi Pabianickiego Centrum Medycznego specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne o wartości 140 tys. złotych

Firma Aflofarm Farmacja Polska za pośrednictwem fundacji „My Kochamy Pabianice” założonej z inicjatywy Grażyny i Andrzeja Furmanów przekazała na rzecz Pabianickiego Centrum Rehabilitacji działającego w ramach Pabianickiego Centrum Medycznego (PCM) specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne. Ich łączna wartość to prawie 140 tys. złotych. Firma od wielu lat aktywnie wspiera m.in. działające w regionie placówki medyczne.
Aflofarm członkiem Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Aflofarm od lat działa na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu poprzez dwie fundacje – lokalną „My Kochamy Pabianice” oraz ogólnopolską „Fundację Aflofarm”. Teraz, jedna z największych polskich firm farmaceutycznych została Partnerem Strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu – stowarzyszenia, którego celem jest upowszechnianie standardów CSR i rozwój tej koncepcji w Polsce.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.