Aflofarm zakłada fundację i mocniej angażuje się w działania CSR-owe
Kopiuj tekst

Aflofarm zakłada fundację i mocniej angażuje się w działania CSR-owe

Aflofarm Farmacja Polska powołała do życia Fundację Aflofarm, która będzie zajmować się promocją profilaktyki zdrowotnej i aktywnego stylu życia oraz popularyzacją wiedzy z zakresu farmacji i medycyny.

Działalność charytatywna od wielu lat jest ważnym obszarem dla firmy. Tylko w 2016 roku Aflofarm wydał ponad 1 mln zł na działania CSR-owe. Do tej pory jednak firma wspierała lokalne placówki medyczne oraz działania kulturalne i sportowe głównie poprzez fundację My Kochamy Pabianice, działającą na terenie miasta i okolic. Dla przykładu w zeszłym roku firma sfinansowała zakup lasera holmowego na rzecz Pabianickiego Centrum Medycznego oraz przekazała środki wspierające modernizację kliniki Pediatrii, Immunologii i Nefrologii w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Wcześniej Fundacja „My Kochamy Pabianice” zadbała także o renowację Parku Słowackiego - jednego z największych parków w Pabianicach. Obecnie Aflofam, jako jedna z najszybciej rozwijających się firm farmaceutycznych w Polsce, chce poszerzyć skalę swoich działań z lokalnej na ogólnopolską.

Chcemy dzielić się naszymi sukcesami z innymi, stąd idea powołania do życia Fundacji Aflofarm. Dotychczas prowadziliśmy przede wszystkim lokalne działania w ramach fundacji „My Kochamy Pabianice”. Firma dynamicznie się rozwija. Jesteśmy obecnie jednym z  liderów sektora farmaceutycznego w kraju. To dobry moment, aby naszą działalność CSR-ową  rozszerzyć na skalę ogólnopolską, m.in. za pomocą realizacji kampanii społecznych. Podjęcie tematu profilaktyki prozdrowotnej w sposób naturalny wypływa z DNA naszej firmy. Żyjemy w czasach, gdzie pośpiech i brak czasu sprawia, że zapominamy o swoim zdrowiu i o konsekwencjach, jakie taki styl życia może przynieść w przyszłości. Celem naszych kampanii społecznych będzie zarówno promocja profilaktyki zdrowotnej, jak i edukacja Polaków z dziedzin farmacji i medycyny. Chcemy wykorzystać swoją wiedzę, doświadczenie i potencjał, aby promować w kraju zdrowe postawy społeczne.

Tomasz Furman, Prezes Fundacji Aflofarm


Promocja profilaktyki prozdrowotnej i edukacja Polaków będzie naczelnym celem Fundacji Aflofarm, który realizowany będzie poprzez organizację i finansowanie prozdrowotnych kampanii społecznych skierowanych do różnych grup wiekowych. Kampanie przygotowywane będą ze wsparciem merytorycznym m.in. farmaceutów, lekarzy oraz organizacji prozdrowotnych i realizowane w mediach, w których Aflofarm na co dzień obecny jest poprzez działania marketingowe. Obecnie trwają prace nad pierwszą kampanią Fundacji Aflofarm o tematyce prozdrowotnej. Dodatkowo fundacja będzie organizować i wspierać finansowo akcje społeczne i kulturalne oraz działać na rzecz edukacji m.in. poprzez finansowanie stypendiów naukowych dla szczególnie uzdolnionych uczniów i studentów. Aflofarm poprzez fundację chce wspierać także badania z zakresu nauk farmacji i medycyny.

Obok głównego celu fundacji, jakim jest popularyzacją zdrowego trybu życia, chcemy wspierać także te inicjatywy, które przyczynią się do rozwoju nauki w dziedzinach farmacji i medycyny. Z punktu widzenia działalności firmy aktywność na rzecz innowacji w tych dziedzinach jest niezwykle istotna.

Tomasz Furman

Obok swojego głównego celu, fundacja będzie udzielać wsparcia finansowego także najbardziej potrzebującym placówkom medycznym w kraju.
Aflofarm to dynamicznie rozwijająca się firma, działająca w sektorze ochrony zdrowia już od ponad dwudziestu lat. Każdego roku zdobywa coraz wyższe pozycje w rankingach firm farmaceutycznych. Obecnie Aflofarm to wiodąca firma w segmencie leków bez recepty, z kluczowymi markami, takimi  jak: Desmoxan, Opokan, Diohespan, Neosine, Pulneo, Herbapect, Lipomal.  Aflofarm to niekwestionowany lider w zakresie nowoczesnych technologii farmaceutycznych. W trosce o Pacjentów firma wdraża najbardziej innowacyjne i złożone produkty na rynku. Bazując na badaniach, a przede wszystkim na bezpośrednim kontakcie z człowiekiem tworzy rozpoznawalne marki produktów, które poprawiają zdrowie i jakość życia Polaków. Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie internetowej http://www.aflofarm.com.pl/ oraz na oficjalnym profilu firmy na portalu LinkedIn: www.linkedin.com/company/aflofarm-farmacja-polska-sp-z-o-o

Powiązane artykuły
Aflofarm z nagrodą dla firmy odpowiedzialnej społecznie

Firma Aflofarm Farmacja Polska została wyróżniona nagrodą specjalną dla firmy odpowiedzialnej społecznie przez miesięcznik "Forbes". Doceniono działania Aflofarmu w zakresie ogólnopolskiej promocji zdrowego trybu życia oraz lokalnych działań o charakterze dobroczynnym, k
Fundacja Aflofarm przekazała 50 tys. złotych na leczenie 14-miesięcznego Antosia z Pabianic

Fundacja Aflofarm wsparła zbiórkę pieniędzy prowadzoną na portalu siepomaga.pl, dzięki której 14-miesięczny Antoś z Pabianic będzie mógł odbyć specjalistyczne leczenie. Chłopiec cierpi na siatkówczaka, nowotwór złośliwy oka. Zbiórka wciąż trwa. Jej cel to ponad 700 tys. złotych.
Fundacja Aflofarmu przekazała szpitalowi Pabianickiego Centrum Medycznego specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne o wartości 140 tys. złotych

Firma Aflofarm Farmacja Polska za pośrednictwem fundacji „My Kochamy Pabianice” założonej z inicjatywy Grażyny i Andrzeja Furmanów przekazała na rzecz Pabianickiego Centrum Rehabilitacji działającego w ramach Pabianickiego Centrum Medycznego (PCM) specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne. Ich łączna wartość to prawie 140 tys. złotych. Firma od wielu lat aktywnie wspiera m.in. działające w regionie placówki medyczne.
Aflofarm członkiem Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Aflofarm od lat działa na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu poprzez dwie fundacje – lokalną „My Kochamy Pabianice” oraz ogólnopolską „Fundację Aflofarm”. Teraz, jedna z największych polskich firm farmaceutycznych została Partnerem Strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu – stowarzyszenia, którego celem jest upowszechnianie standardów CSR i rozwój tej koncepcji w Polsce.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.