Fundacja Aflofarmu wyposażyła oddział intensywnej terapii szpitala PCM w Pabianicach
Kopiuj tekst

Fundacja Aflofarmu wyposażyła oddział intensywnej terapii szpitala PCM w Pabianicach

Specjalistyczny sprzęt o wartości ponad pół miliona złotych, w tym m.in. kardiomonitory, aparat USG, bronchofiberoskop czy bronchoskop trafiły w środę na Oddział Intensywnej Terapii szpitala Pabianickie Centrum Medyczne. Urządzenia zostały przekazane przez fundację „My Kochamy Pabianice”, założoną z inicjatywy firmy farmaceutycznej Aflofarm Farmacja Polska. Oficjalne przekazanie sprzętu odbyło się 29 czerwca.

Przekazane urządzenia to specjalistyczne aparaty, używane we współczesnej medycynie do szybkiego i mało inwazyjnego rozpoznawania przyczyn chorób w przypadkach decydujących dla życia pacjenta. Zakupiony sprzęt pozwoli na zwiększenie liczby stanowisk dla pacjentów na oddziale.

Pomoc Fundacji ma ogromne znaczenie dla naszego oddziału. Pozwoli w sposób pełniejszy realizować nasze zadania, a więc ratowanie pacjentów w stanach zagrożenia życia. Wielokrotnie zgłaszaliśmy konieczność zakupu tego sprzętu, ale wobec ogromu potrzeb na działalność bieżącą szpitala nie było to możliwe.

Włodzimierz Abramowicz, ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Pabianickiego Centrum Medycznego.

Uroczystość przekazania sprzętu medycznego.

Uroczystość przekazania sprzętu medycznego.

Wśród sprzętów przekazanych przez fundację warto wymienić kardiomonitory, aparat USG, a także bronchofiberoskop i bronchoskop, czyli urządzenia umożliwiające rozpoznanie i leczenie chorób układu oddechowego. Aparat USG służy do oglądania nerwów, żył, tętnic i narządów wewnętrznych i jest używany do szybkiego rozpoznania w chorobach i urazach zagrażających życiu pacjenta. W ramach przekazanego sprzętu znajdą się także kardiomonitory mierzące tętno, oddech, poziomy tlenu, dwutlenku węgla, wydolność pracującego serca, stosowane w oddziale intensywnej terapii do monitorowaniu stanu chorych i ich reakcji na intensywne i złożone leczenie.
Wyposażenie oddziału intensywnej terapii to kolejny projekt, który Fundacja „My Kochamy Pabianice” realizuje dla Pabianickiego Centrum Medycznego. We wrześniu 2016 r. fundacja przekazała na rzecz szpitala laser holmowy – urządzenie o wartości 135 tysięcy złotych, stosowane w leczeniu różnych zaburzeń układu moczowego.

Wsparcie lokalnej społeczności jest najważniejszym celem fundacji „My Kochamy Pabianice”. a pomoc dla pacjentów jest podstawowym elementem misji Aflofarmu. Poprzez wsparcie lokalnych placówek medycznych udaje się nam się połączyć te dwa cele, z korzyścią dla mieszkańców Pabianic. Co ważne, jest to pierwszy projekt fundacji, który sfinansowaliśmy ze wsparciem mieszkańców miasta. W lutym zorganizowaliśmy bal charytatywny, podczas którego udało się zebrać 50 tys. zł na zakup sprzętu dla szpitala. Otrzymaliśmy też wsparcie bezpośrednio od pabianiczan, którzy nie mogli wziąć udziału w balu i przekazali pieniądze bezpośrednio na konto fundacji. Traktujemy to jako dowód uznania i jesteśmy z tego dumni.

Andrzej Furman, założyciel firmy Aflofarm Farmacja Polska i prezes fundacji My Kochamy Pabianice.

Firma Aflofarm Farmacja Polska od lat angażuje się w działania społeczne. W 2016 roku wartość środków przekazanych na działania charytatywne wyniosła ponad 1 000 000 zł. W 2017 roku firma powołała do życia ogólnopolską Fundację Aflofarm, której naczelnym celem jest promocja profilaktyki prozdrowotnej i edukacja Polaków z zakresu medycyny i farmacji. Od lat firma wspiera też lokalne placówki ochrony zdrowia. W 2016 r., oprócz Pabianickiego Centrum Medycznego, wspierała także szpital Centrum Zdrowia Matki Polki w zakresie modernizacji Kliniki Pediatrii, Immunologii i Nefrologii.
Fundacja "My Kochamy Pabianice" została założona z inicjatywy Grażyny i Andrzeja Furmanów, założycieli firmy Aflofarm Farmacja Polska. Jej misją jest służba i pomoc w realizacji oczekiwań mieszkańców miasta. Fundacja realizuje projekty, których celem jest pielęgnowanie zieleni w miejscach publicznych, pomoc w organizacji imprez kulturalnych, ochrony zabytków i wspierania imprez sportowych. Od początku działalności, fundacja zrealizowała prawie 100 projektów, aktywnie przyczyniając się do rozwoju Pabianic.

Aflofarm to dynamicznie rozwijająca się polska firma, działającą w sektorze ochrony zdrowia już od ponad dwudziestu lat. Każdego roku zdobywa coraz wyższe pozycje w rankingach firm farmaceutycznych. Obecnie Aflofarm to pierwsza firma w segmencie leków bez recepty, z takimi wiodącymi markami jak: Desmoxan, Opokan, NeoMag. Aflofarm to niekwestionowany lider w zakresie nowoczesnych technologii farmaceutycznych. W trosce o Pacjentów firma wdraża najbardziej innowacyjne i złożone produkty na rynku. Bazując na badaniach, a przede wszystkim na bezpośrednim kontakcie z człowiekiem stara się natychmiast odpowiadać na potrzeby konsumentów. Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie internetowej http://www.aflofarm.com.pl/ oraz na oficjalnym profilu firmy na portalu LinkedIn: www.linkedin.com/company/aflofarm-farmacja-polska-sp-z-o-o.

Powiązane artykuły
Aflofarm połączył siły z Trec Nutrition

Przedstawiciele obu spółek podpisali umowę o finalizacji transakcji, w ramach której Aflofarm nabył 100% udziałów Trec Nutrition. Tym samym jedna z największych polskich firm farmaceutycznych przejmie kontrolę nad spółką produkującą specjalistyczne preparaty dla sportowców. Wcześniej pozytywną decyzję w tej sprawie wydał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Joanna Jędrzejczyk w nowym spocie Formotivy. „Zaufałam marce stworzonej przez firmę farmaceutyczną”

Joanna Jędrzejczyk, na tydzień przed walką z Tecią Torres wystąpiła w spocie reklamowym marki Formotiva Pharma Nutrition. To linia profesjonalnych produktów dla sportowców i osób aktywnych fizycznie stworzona przez firmę farmaceutyczną Aflofarm Farmacja Polska.
Aflofarm przejmuje Trec Nutrition

Aflofarm Farmacja Polska – jedna z największych firm farmaceutycznych w Polsce podpisała umowę wstępną o zakupie całości udziałów spółki Trec Nutrition - zajmującej się produkcją specjalistycznych odżywek dla sportowców oraz żywności funkcjonalnej.
Aflofarm wprowadza cefalosporynę III generacji

Firma Aflofarm Farmacja Polska wprowadziła na rynek antybiotyk Cetix, zawierający substancję czynną cefiksym. Produkt  jest dostępny na rynku w dwóch formach podania: tabletki powlekane w dawce 400 mg oraz granulat do sporządzania zawiesiny doustnej w dawce 100 mg/5 ml , 60 ml i 100 ml. Lek jest wydawany z przepisu lekarza.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.