Akustone z rekomendacją Instytutu Narządów Zmysłów
Kopiuj tekst

8 sierpnia 2017

Akustone z rekomendacją Instytutu Narządów Zmysłów

Akustone - wyrób medyczny przeznaczony do higieny uszu opracowany przez firmę Aflofarm Farmacja Polska otrzymał oficjalną rekomendację Instytutu Narządów Zmysłów w Kajetanach. Eksperci podkreślają przede wszystkim edukacyjną rolę kampanii reklamowej produktu.  „Spot promujący preparat Akustone stanowi dobre narzędzie zachęcające w pierwszej kolejności do stosowania się do zaleceń lekarskich, ucząc przy tym szacunku i podążania za lekarskimi wskazaniami”, czytamy w rekomendacji Instytutu.

Zjawisko produkcji woszczyny w uchu zewnętrznym jest naturalnym procesem zachodzącym u każdego człowieka. Nadprodukcja woskowiny może jednak sprawiać problemy. W takiej sytuacji wielu pacjentów sięga przede wszystkim po patyczki higieniczne. Według ekspertów nie jest to dobre rozwiązanie: „Próba czyszczenia ucha patyczkami w nieumiejętny sposób może przysparzać dolegliwości bólowych, a nawet doprowadzić do zniszczenia (perforacji) w błonie bębenkowej, co może się w przyszłości wiązać z koniecznością leczenia chirurgicznego wysokospecjalistycznego”.

Próba czyszczenia ucha patyczkami w nieumiejętny sposób może przysparzać dolegliwości bólowych, a nawet doprowadzić do zniszczenia (perforacji) w błonie bębenkowej, co może się w przyszłości wiązać z koniecznością leczenia chirurgicznego wysokospecjalistycznego.

Instytut Narządów Zmysłów w Kajetanach

Eksperci Instytutu zwracają uwagę, że najlepszym sposobem usuwania woszczyny z ucha są naturalne procesy:

zamiast stosować sztuczne metody i na siłę pozbywać się woszczyny, lepszym rozwiązaniem jest wsparcie naturalnego procesu jej eliminacji. Zasadnym postępowaniem w takim przypadku jest użycie preparatów olejowych, które rozmiękczą woszczynę i ułatwią jej eliminację. Takim preparatem jest Akustone.

Instytut Narządów Zmysłów w Kajetanach

W rekomendacji można przeczytać także o edukacyjnej roli spotu reklamowego Akustone, który można oglądać m.in. w telewizji.

Można stwierdzić, że reklama Akustone jest klarownym materiałem szkoleniowym dla osób, które dotychczas stosowały niewłaściwe praktyki oczyszczania uszu oraz dla chcących polepszyć swój stan ucha, a zarazem słyszenia.

Instytut Narządów Zmysłów w Kajetanach

Instytut Narządów Zmysłów w Kajetanach powołany został w 2008 r. stawiając za swoje najważniejsze zadanie projektowanie i wdrażanie prac badawczo-naukowych z zakresu profilaktyki, diagnozy, leczenia i rehabilitacji schorzeń narządów zmysłów. Pierwszym zrealizowanym projektem INZ stało się opracowanie, przetestowanie oraz wdrożenie oprogramowania Platformy Badań Zmysłów, przeznaczonej do prowadzenia badań przesiewowych słuchu, wzroku i mowy u dzieci, młodzieży oraz osób ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi.

Aflofarm to dynamicznie rozwijająca się firma, działająca w sektorze ochrony zdrowia już od ponad dwudziestu lat. Każdego roku zdobywa coraz wyższe pozycje w rankingach firm farmaceutycznych. Obecnie Aflofarm to wiodąca firma w segmencie leków bez recepty, z kluczowymi markami, takimi jak: Desmoxan, Opokan, Diohespan, Neosine, Pulneo, Herbapect, Lipomal. Aflofarm to niekwestionowany lider w zakresie nowoczesnych technologii farmaceutycznych. W trosce o Pacjentów firma wdraża najbardziej innowacyjne i złożone produkty na rynku. Bazując na badaniach, a przede wszystkim na bezpośrednim kontakcie z człowiekiem tworzy rozpoznawalne marki produktów, które poprawiają zdrowie i jakość życia Polaków. Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie internetowej http://www.aflofarm.com.pl/ oraz na oficjalnym profilu firmy na portalu LinkedIn: www.linkedin.com/company/aflofarm-farmacja-polska-sp-z-o-o

Powiązane artykuły
Aflofarm połączył siły z Trec Nutrition

Przedstawiciele obu spółek podpisali umowę o finalizacji transakcji, w ramach której Aflofarm nabył 100% udziałów Trec Nutrition. Tym samym jedna z największych polskich firm farmaceutycznych przejmie kontrolę nad spółką produkującą specjalistyczne preparaty dla sportowców. Wcześniej pozytywną decyzję w tej sprawie wydał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Joanna Jędrzejczyk w nowym spocie Formotivy. „Zaufałam marce stworzonej przez firmę farmaceutyczną”

Joanna Jędrzejczyk, na tydzień przed walką z Tecią Torres wystąpiła w spocie reklamowym marki Formotiva Pharma Nutrition. To linia profesjonalnych produktów dla sportowców i osób aktywnych fizycznie stworzona przez firmę farmaceutyczną Aflofarm Farmacja Polska.
Aflofarm przejmuje Trec Nutrition

Aflofarm Farmacja Polska – jedna z największych firm farmaceutycznych w Polsce podpisała umowę wstępną o zakupie całości udziałów spółki Trec Nutrition - zajmującej się produkcją specjalistycznych odżywek dla sportowców oraz żywności funkcjonalnej.
Aflofarm wprowadza cefalosporynę III generacji

Firma Aflofarm Farmacja Polska wprowadziła na rynek antybiotyk Cetix, zawierający substancję czynną cefiksym. Produkt  jest dostępny na rynku w dwóch formach podania: tabletki powlekane w dawce 400 mg oraz granulat do sporządzania zawiesiny doustnej w dawce 100 mg/5 ml , 60 ml i 100 ml. Lek jest wydawany z przepisu lekarza.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.