Akustone z rekomendacją Instytutu Narządów Zmysłów

8 sierpnia 2017

Akustone z rekomendacją Instytutu Narządów Zmysłów

Opublikowany

Akustone - wyrób medyczny przeznaczony do higieny uszu opracowany przez firmę Aflofarm Farmacja Polska otrzymał oficjalną rekomendację Instytutu Narządów Zmysłów w Kajetanach. Eksperci podkreślają przede wszystkim edukacyjną rolę kampanii reklamowej produktu.  „Spot promujący preparat Akustone stanowi dobre narzędzie zachęcające w pierwszej kolejności do stosowania się do zaleceń lekarskich, ucząc przy tym szacunku i podążania za lekarskimi wskazaniami”, czytamy w rekomendacji Instytutu.

Zjawisko produkcji woszczyny w uchu zewnętrznym jest naturalnym procesem zachodzącym u każdego człowieka. Nadprodukcja woskowiny może jednak sprawiać problemy. W takiej sytuacji wielu pacjentów sięga przede wszystkim po patyczki higieniczne. Według ekspertów nie jest to dobre rozwiązanie: „Próba czyszczenia ucha patyczkami w nieumiejętny sposób może przysparzać dolegliwości bólowych, a nawet doprowadzić do zniszczenia (perforacji) w błonie bębenkowej, co może się w przyszłości wiązać z koniecznością leczenia chirurgicznego wysokospecjalistycznego”.

Próba czyszczenia ucha patyczkami w nieumiejętny sposób może przysparzać dolegliwości bólowych, a nawet doprowadzić do zniszczenia (perforacji) w błonie bębenkowej, co może się w przyszłości wiązać z koniecznością leczenia chirurgicznego wysokospecjalistycznego.

Instytut Narządów Zmysłów w Kajetanach

Eksperci Instytutu zwracają uwagę, że najlepszym sposobem usuwania woszczyny z ucha są naturalne procesy:

zamiast stosować sztuczne metody i na siłę pozbywać się woszczyny, lepszym rozwiązaniem jest wsparcie naturalnego procesu jej eliminacji. Zasadnym postępowaniem w takim przypadku jest użycie preparatów olejowych, które rozmiękczą woszczynę i ułatwią jej eliminację. Takim preparatem jest Akustone.

Instytut Narządów Zmysłów w Kajetanach

W rekomendacji można przeczytać także o edukacyjnej roli spotu reklamowego Akustone, który można oglądać m.in. w telewizji.

Można stwierdzić, że reklama Akustone jest klarownym materiałem szkoleniowym dla osób, które dotychczas stosowały niewłaściwe praktyki oczyszczania uszu oraz dla chcących polepszyć swój stan ucha, a zarazem słyszenia.

Instytut Narządów Zmysłów w Kajetanach

Instytut Narządów Zmysłów w Kajetanach powołany został w 2008 r. stawiając za swoje najważniejsze zadanie projektowanie i wdrażanie prac badawczo-naukowych z zakresu profilaktyki, diagnozy, leczenia i rehabilitacji schorzeń narządów zmysłów. Pierwszym zrealizowanym projektem INZ stało się opracowanie, przetestowanie oraz wdrożenie oprogramowania Platformy Badań Zmysłów, przeznaczonej do prowadzenia badań przesiewowych słuchu, wzroku i mowy u dzieci, młodzieży oraz osób ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi.

Aflofarm to dynamicznie rozwijająca się firma, działająca w sektorze ochrony zdrowia już od ponad dwudziestu lat. Każdego roku zdobywa coraz wyższe pozycje w rankingach firm farmaceutycznych. Obecnie Aflofarm to wiodąca firma w segmencie leków bez recepty, z kluczowymi markami, takimi jak: Desmoxan, Opokan, Diohespan, Neosine, Pulneo, Herbapect, Lipomal. Aflofarm to niekwestionowany lider w zakresie nowoczesnych technologii farmaceutycznych. W trosce o Pacjentów firma wdraża najbardziej innowacyjne i złożone produkty na rynku. Bazując na badaniach, a przede wszystkim na bezpośrednim kontakcie z człowiekiem tworzy rozpoznawalne marki produktów, które poprawiają zdrowie i jakość życia Polaków. Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie internetowej http://www.aflofarm.com.pl/ oraz na oficjalnym profilu firmy na portalu LinkedIn: www.linkedin.com/company/aflofarm-farmacja-polska-sp-z-o-o

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Aflofarm wprowadza cefalosporynę III generacji

temu

Firma Aflofarm Farmacja Polska wprowadziła na rynek antybiotyk Cetix, zawierający substancję czynną cefiksym. Produkt  jest dostępny na rynku w dwóch formach podania: tabletki powlekane w dawce 400 mg oraz granulat do sporządzania zawiesiny doustnej w dawce 100 mg/5 ml , 60 ml i 100 ml. Lek jest wydawany z przepisu lekarza.
Joanna Jędrzejczyk i Formotiva łączą siły przed walką o pas UFC!

temu

Joanna Jędrzejczyk, na kilka dni przed rewanżem z Rose Namajunas, o mistrzostwo świata UFC, otrzymała wsparcie nowego sponsora - Formotiva Pharma Nutrition. To linia profesjonalnych produktów dla sportowców i osób aktywnych fizycznie stworzona przez firmę farmaceutyczną Aflofarm Farmacja Polska.
Przedstawiciele Aflofarmu wyróżnieni przez Polski Czerwony Krzyż

temu

2 grudnia 2017 r. pan Andrzej Furman, założyciel firmy Aflofarm Farmacja Polska został uhonorowany najwyższym odznaczeniem Polskiego Czerwonego Krzyża. Odznaczenia zostały przyznane podczas corocznego spotkania pracowników firmy. Oprócz Andrzeja Furmana, specjalne odznaczenie otrzymał też Łukasz Pawlikowski – pracownik Działu Organizacyjno - Prawnego w zespole Aflofarmu.
Prezes Aflofarmu z nagrodą specjalną EY Przedsiębiorca Roku

temu

Jacek Furman, Prezes Zarządu Aflofarm Farmacja Polska otrzymał Nagrodę Specjalną konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Gala finałowa odbyła się w czwartek, 23 listopada w Warszawie.

Fundacja Aflofarmu wyposażyła oddział intensywnej terapii szpitala PCM w Pabianicach

Specjalistyczny sprzęt o wartości ponad pół miliona złotych, w tym m.in. kardiomonitory, aparat USG, bronchofiberoskop czy bronchoskop trafiły w środę na Oddział Intensywnej Terapii szpitala Pabianickie Centrum Medyczne. Urządzenia zostały przekazane przez fundację „My Kochamy Pabianice”, założoną z inicjatywy firmy farmaceutycznej Aflofarm Farmacja Polska. Oficjalne przekazanie sprzętu odbyło się 29 czerwca.